Kurnik, Pora na stwora i Mrówki, czyli 3 gry dla najmłodszych, które ratują mi życie – mam czas wypić ciepłą kawę lub odpisać na maile!

//Kurnik, Pora na stwora i Mrówki, czyli 3 gry dla najmłodszych, które ratują mi życie – mam czas wypić ciepłą kawę lub odpisać na maile!

Często dostaję od was wiadomości, w których pytacie mnie o to jak sobie radzę z dwójką dzieci rok po roku? Jak to możliwe, że mimo pozostania z dziećmi w domu, łączę rozwój osobisty, z pracą, pisaniem bloga oraz oczywiście wychowywaniem córek. Dziewczyny, wszystko jest do ogarnięcia, to tylko kwestia: dodatkowej pomocy, opiekunki, masy pieniędzy, szczęścia, oraz ucieczki z własnego domu. Oczywiście żartowałam!

 

Jak ona to robi?!

W dzisiejszym wpisie opowiem wam o moich trikach:

– na wypicie ciepłej kawy

– o wygospodarowaniu dodatkowego czasu na rozmowę przez telefon

– znalezienia kwadransa na odpisanie maili

– czy po prostu złapanie oddechu sam na sam ze sobą, bez asysty dzieci.

 

gry dla najmłodszych

Brzmi jak bajka? Podejrzewam, że niektóre z was mogą węszyć podstęp, ale spokojnie naprawdę da się znaleźć te piętnaście minut w ciągu dnia dla siebie. Wszystko zależy wyłącznie od tego, czy potrafimy zająć nasze dzieci czymś wystarczająco ciekawym, aby na ten kwadrans (a czasami nawet dłużej) zajęły się sobą. Spokojnie nie będę wam polecała puszczania dzieciom bajki (chociaż czasem sama tak robię), nie będę namawiała do zapychania im buzi kulkami mocy (chociaż czasem naprawdę warto to zrobić). Dziś  pokaże wam trzy nasze ulubione gry planszowe dla dzieci, dzięki którym mam czas wypić ciepłą kawkę lub odpisać na wasze komentarze i maile.

gry dla najmłodszych

 

Gry planszowe z Wydawnictwa Nasza Księgarnia

W dzisiejszym wpisie podzielę się naszymi wrażeniami (moimi i córek oczywiście) z recenzowania gier planszowych Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Zostałam ambasadorką tego Wydawnictwa, dlatego szykujcie się na regularne wpisy z zakresu gier planszowych, nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych. W tym wpisie znajdziesz opinię na temat 3 gier:

Pora na stwora

Kurnik

Mrówki

Wszystkie gry planszowe znajdziecie tutaj.

About the Author:

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.  

6 komentarzy

 1. Dorota Czerwiec 13, 2018 at 3:06 pm - Reply

  Nie mogę się doczekać takich zabaw z moją Misią <3 Roczek to jeszcze zbyt mało, ale na pewno będziemy mialy dużo gier. Nadrobię ich brak w swoim dzieciństwie.
  A Miśka na ptactwo mówi KICI 😀 Pewnie niedługo jej przejdzie;)

  • Nieidealnaanna Czerwiec 19, 2018 at 6:45 pm - Reply

   Nie wiem, bo Mańka cały czas na wszystkie ptaki mówi: kwa kwa, mimo że inne zwierzęta naśladuje zgodnie z prawdą 😀 Gra jest super i szczerze polecamy 🙂

 2. Marta Kraszewska Rudym spojrzeniem Czerwiec 18, 2018 at 8:56 pm - Reply

  Dobrze że są takie gry;) u nas książki, gry, klocki i tory dają taki oddech;)

 3. Michał Kucharski Czerwiec 19, 2018 at 3:14 am - Reply

  Podoba się! Sam bym zagrał 😉

Leave A Comment