Klaudia z bloga Niezłe Ziółko, vice prezes Fundacji 3-4 Start to kobieta rakieta. Gdy zaproponowała mi udział w spotkaniu  „Kobiety dla kobiety” w Folwarku Toporzysko wiedziałam, że zrobię wszystko, aby tam być. Powiedzmy sobie szczerze, nic w naszym życiu nie dzieje się bez przyczyny. Klaudię poznałam osobiście w zeszłym roku biorąc udział w kolejnej edycji Mikołajek w Grodzie Kraka. Wyjazd do Jordanowa kusił wyrwaniem się od domowej rutyny, złapaniem oddechu od roli zony i matki, oraz zdystansowania się do codziennej pracy jako blogerka. Bardzo czekałam na ten wyjazd i wiesz co? Nie rozczarowałam się, to był sztrzał w dziesiątkę.

Dwa dni bez internetu i zasięgu

O mamuniu, jak tego potrzebowałam. Przymusowy detoks od bycia w internecie. Dwa dni offline pozwoliły mi się zrelaksować, skupić na sobie, oraz docenić kontakt drugiego człowieka w spotkaniu na żywo twarzą w twarz. Tak naprawdę z 15 innymi osobami, kobietami i naszym rodzynkiem Marcinem, który pracuje nad złożeniem filmu kręconego dronem!

Wszystkie pozytywy tego wyjazdu postanowiłam Wam wypunktować:

        

 1. Spotkanie „Kobiety dla kobiety”. Tak jak wspomniałam wcześniej Klaudia pojawia się wszędzie tam, gdzie ktoś potrzebuje pomocy. Tym razem z Fundacją 3-4 start postanowiła zaangażować 15 blogerek w kolejną odsłonę projektu „Kobiety dla kobiety”. Ten wyjazd był zorganizowany pod nas. Miałyśmy odpocząć, zwolnić, zrelaksować się, nauczyć się czegoś nowego oraz skupić się w końcu na sobie. My kobiety, codziennie poświęcamy się innym, zapominając o tym, że bycie Tu i Teraz sam na sam ze sobą jest bardzo ważny i potrzebny.

 2. Folwarku Toporzysko – miejsce naszego spotkania zauroczyło mnie od pierwszych chwil,  Folwark Toporzysko to magiczne miejsce, usytuowane w malowniczej części Gminy Jordanów. Góry, bliskość natury, oraz konie. Tak w skrócie można określić Folwark. Jest to idealne miejsce do odpoczynku. Brak zasięgu sprzyja na oderwaniu się od codzienności, dla bardziej wymagających znajdzie się WI-FI,  z którego my blogerki, dzielnie nie korzystałyśmy. Warto zaznaczyć, że to cudowne miejsce zasilane jest prądem na agregat, dlatego warto zaopatrzyć się w latarki. Odwiedzając to miejsce koniecznie musisz przejechać się konno. Dawno już nie widziałam tak pięknych i szczęśliwych koni, coś absolutnie fantastycznego.

 3. Questy – czyli terenowa gra, mają na celu rozrywkę i edukację bez ograniczeń na wiek uczestników. Organizatorem Questów Terenowych   jest Fundacja Mapa Pasji.  Są one dosępne na terenie całego kraju. Ania  z (Fundacji Mapa Pasji) zaprosiła  nas w świat gier w terenie. Uwcześniłyśmy w dwóch różnych questach: jeden w Folwarku Toporzysko, drugi w Jordanowie.  W najbliższym czasie spodziewajcie się szczegółowej relacji z questu w mojej okolicy. Możecie sprawdzić jakie questy są blisko Was. To świetny pomysł na wspólnie spędzony czas z rodziną i przyjaciółmi. Po otrzymaniu wierszowanych wskazówek, zmierzacie prosto po skarb. Gdy dotrzecie na miejsce, Wasze wysiłki wynagrodzi unikatowy stempel.

 4. Warsztaty Point od You Dominiką Jarosz, która jest ambasadorką projektu „Sukces to ja”. Co tu dużo mówić, ten warsztat wgniótł mnie totalnie w ziemię. Każda z uczestniczek dowiedziała się czegoś więcej o sobie. Wyjatkowy klimat warsztatów Point of You zapewniły świece, kwiaty, karty, kamienie, relaksacyjna muzyka  i wspaniałe grono uczestniczek.  Udział w tej części rozwojowej dał mi naprawdę dużo energii, oraz pozwolił spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy. Zdradzę Wam w tajemnicy, że Poin of you ułożyło mi się bardzo pomyślnie i zmotywowało ostatecznie do wydania mojej książki jeszcze w tym roku.

 5. Tort – czyli rozkosz podniebienia od niezawodnej Ani ze  Słodka Kraina Czarów. Torty tworzone przez Anię to małe dzieła sztuki. Sa równie pyszne jak piękne.

 6. Integracja, rozmowy, śpiewanie przy gitarze, relaksacja z maseczkami oraz piękna biżuteria. Zakończenie pierwszego dnia umiliła nam wieczorna integracja. Masa pozytywnej energii płynąca od uczestniczek. Możliwość zrelaksowania się w kobiecym gronie z maseczką na twarzy, zadbanie o peeling skóry. Do tego wszystkiego poznanie niesamowicie zdolnej i ciepłej Beaty twórczyni biżuterii Pearla. Te piękne różowe kolczyki są jej dziełem.

 7. Warsztaty fotograficzne poprowadzone przez Asię z dwiefotografki.pl. dały świeże spojrzenie na robienie zdjęć. Nie warsztat, a pasja, zaangażowanie i cierpliwość są wielokrotnie większym sprzymierzeńcem w rozwoju umiejętności fotografowania, niż „szkolne” odtwarzanie tradycyjnych zasad. Piękne zdjęcia z tego wyjazdu zawdzięczamy również 2fotografkom.pl.

 8. Moja prelekcja. Dzięki zaproszeniu Klaudii miałam okazję poprowadzić prelekcję na temat „Sukcesu w blogowaniu”. Mimo tego, że spałam tylko dwie godziny, wystarczyło mi energii by podzielić się swoi doświadczeniem z koleżankami z branży. Ich ciepła reakcja na moje wystąpienie, masa pozytywnych komentarzy, przytulasy i późniejsze rozmowy utwierdziły mnie w przekonaniu, że warto być sobą. To była dla mnie prawdziwa przyjemność. W tajemnicy powiem Wam, że m.in. ta prelekcja przyczyniła się do mojego pójścia o krok dalej w rozwoju bloga, szczegóły na początku stycznia.

 9. Dwa dni offline. Wyrwanie się od zgiełku miasta, odpoczynek od codzienności. To wszystko naprawdę było mi ogromnie potrzebne. Klaudia ma ogromny dar jednoczenia ludzi. Ma świetną intuicję i dobór uczestniczek był tak dobry, że czułyśmy się wszystkie jakbyśmy znały się wieki, atak naprawdę większość z nas spotkała się tutaj po raz pierwszy.

 10. Dziewczyny, czyli uczestniczki spotkania. To ludzie tworzą wyjątkową atmosferę. Bez tych 15 blogerek, bez Marcina(naszego rodzynka), bez parterów spotkania to wszystko nie byłoby możliwe. Folwark Toporzysko to miejsce z duszą. Questy były idealną rozrywką dla „zasiedziałych” twórczyń internetowych. Filozofia działań Fundacji 3-4 Start jest zgodna z moimi osobistymi potrzebami. To wszystko spoowdowalo, ze ten wyjazd udał się na 100%. Nie było tutaj słabych momentów.


 11. Jeden z partnerów spotkania Plantwear obdarował nas wyjątkowym prezentem, spersonalizowaną bransoletką. 1 fotka z bransoletką Plantwear = 1 zasadzone drzewo. Ta idea bardzo mi się spodobała i w tym miejscu gorącą Was zachęcam do nabycia tej pięknej i naturalnej biżuterii.

 12. Wsparcie sponsorów jest nie do przecenienia. Marka Rebel zapewniła nam dostęp do gier, wydawnictwa zadbały o to, by nasze jesienne wieczory mijały nam na czytaniu, koniecznie w towarzystwie smacznej herbaty i czekoladowych słodkości.


 13. Mapka Zdrapka, rozpieściła nas pięknymi mapami. Moją mapę przekazałam mężowi, jego radość jest niedopisania.


 14. Klocki-Blocki zadbały o milusińskich z naszych rodzin. Bajkowy Pałac totalnie oczarował moje księżniczki. Od kilku tygodni to numer jeden wśród zabawek moich córek.

 15. Licytacje charytatywne, czyli możliwość niesienia pomocy innym. Dobro wraca, to moja maksyma, którą kieruję się w codziennym życiu. Ty też możesz pomóc licytując produkty przekazane przez sponsorów na Allegro Charytatywnie Fundacji 3-4 Start.

Nieidealne podsumowanie:

Dwa dni w Folwarku Toporzysko minęły mi błyskawicznie. Odpoczynek na łonie natury, możliwość jazdy konnej i uczestniczenia w questach bardzo mocno oderwały mnie od świata online, co ogromnie mnie cieszy. Część merytoryczna naszego spotkania otworzyła mnie na nowe możliwości. Wspaniałe towarzystwo dodało otuchy, zainspirowało i pozwoliło oczyścić głowę. Specjalne uściski należą się naszej wspaniałej Klaudii i jej mamie, bez nich nie było by okazji się spotkać. Moje towarzyszki (i towarzysz) drogi: Mama Carla, Czeko Ada, AgaLifestyle oraz team Mama Trójki były wymarzonym kompanem, za co ogromnie dziękuję. I jeszcze moc przytulasów do wyrozumiałej Moniki z Dobrze Wydane, które zniosła moje i Małgosi z Jaśkowe Klimaty tańce o 5 rano. Wszystko ułożyło się pomyślnie, to był najlepszy wyajzd tego roku, bez dwóch zdań!

Uczestniczki:
1. Karolina Mama Carla
2. Klaudia Niezłe Ziółko
3. Agnieszka My Lifestyle
4. Adrianna Mniejsze od trzech
5. Ania z TABAyKA
6. Ania Mama Cukiereczki 
7. Paulina Yakie Fayne
8. Kasia Mama na Tropie
9. Bożena Mama Trójki
10. Ania Nieidealnaanna
11. Małgosia Jaśkowe Klimaty
12. Ola Turkusowa Kropka
13. Karolina Kinka
14. Monika Dobrze Wydane
15. Jola 52weekendy

Organizatorzy akcji :

Fundacja 3-4-Start  Fundacja Mapa Pasji 

Partner strategiczny:

Folwark Toporzysko 

Partnerzy merytoryczni :

Questy – Questy Wyprawy Odkrywców

Warsztaty z użyciem narzędzi Poinst of You Dominika Jarosz -8motiv  

Prelekcja – Anna Chomiak z bloga Nieidealnaanna

Warsztaty fotograficzne 2fotografki.pl

Słodki poczęstunek :

SŁODKA KRAINA CZARÓW

Partnerzy kluczowi :

Z miłości do natury Plantwear

Z miłości do słodkości Choccolisimo

Z miłości do podróży MapkaZdrapka

Z miłości do książek Taniaksiążka.pl

Z miłości do gier planszowych Rebel.pl

Z miłości do klocków i kreatywnej zabawy KlockiBlocki

Z miłości do dzieci i kart Fabryka Kart Trefl Joker Line

Z miłości do musli i pełnych zbóż MIXit.pl

Akcję wspierali  :

Alexander Toys|Wydawnictwo DreamMiodziki.pl| Socialdruk|| Niezłe Ziółko Blog|  Brześć| TEEKANE| Wydawnictwo Laurum|Publicat S.AWydawnictwo Uroburos|  Paerla| Wydawnictwo WamMommy Planner|Wydawnictwo Wilga|

Partnerzy honorowi wspierający licytację charytatywne:

Rebel.pl |Taniaksiążka.pl|Klocki BlockiFabryka Kart Trefl|Artepoint| Czwarta Strona |Choccolisimo | Alexander Toys Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne GWP| Mommy Planner  |Bliżej Przedszkola

Plakat: Utalentowana Ania Rysunki Anny L

Fotoreportaż : Team2fotografki.pl

Film z drona: Marcin Jędral  z MJDron