STYL ŻYCIA

Zapuszczona Matka Polka, znerwiocowana Pani Domu, a może leniwa Utrzymanka męża? Śprawdź, jak oceniają cię inni.

Jesteś mistrzynią oceniania? A może ty jesteś wirtuozem wydawania błyskawicznych opinii? Takich wiesz natychmiastowych, kiedy to w ułamku sekundy, dosłownie z kilkusekundowego kontaktu wzrokowego wyciągasz bardzo śmiałe wnioski. Następnym razem kiedy ją ocenisz, negatywnie oczywiście, policz do pięciu, ochłoń, weź ze dwa głębokie wdechy, ale takie wiesz z samego dołu brzucha. Głęboki oddech, żeby aż zabolało w kręgosłupie i popatrz na nią jeszcze raz. Nie tylko życzliwszym okiem, ale spróbuj ocenić ją sercem, a nie własnymi kompleksami.

Zaniedbana Matka Polka

Spotykasz ją w kasie osiedlowego marketu. Ustawiasz się za nią w kolejce i klniesz w duchu, że mogłaś zrobić jeszcze dodatkową rundkę po dziale z bio słodyczami. Patrzysz na nią bezlitosnym wzrokiem. Obraz nędzy i rozpaczy przy niej to naprawdę coś pozytywnego. Wyciągnięte leginsy, z przeglądem lodówki z tygodnia. Włosy przetłuszczone, niechlujnie uwiązane na miotłę wysoko nad czołem. Do tego, ani grama makijażu. Czy ta kobieta nie może chociaż używać korektora, tuszu do rzęs i kremu pomadki nawilżającej?! Zniesmaczona machasz głową. Obiecujesz sobie, że ty nigdy nie dopuścisz się do takiego t-r-a-g-i-c-z-n-e-g-o stanu. W tym wszystkim najbardziej razi cię to, że ona jest wesoła, uśmiechnięta i cały czas nawija coś do swoich głośnych bachorów w wózku. Bawiąc się w „a ku ku” z zakatarzonymi smarkulami przespała swoją kolejkę do kasy. Postanawiasz interweniować i szybko przywołujesz ją do porządku mówiąc: „Wybiera się pani w ogóle do kasy?!”. Zapuszczona Matka Polka wychyla się z nad wózka i z uśmiechem oznajmia: oczywiście, przepraszam, zagapiłam się z dziećmi.

ocena

Żebyś się nie zdiwił

W dalszym ciągu jesteś w szoku, że takie coś ma dzieci, że ktoś jej w ogóle te bachory zrobił, że ktoś z nią sypia. A może raczej sypiał. Uśmiechasz się do swoich myśli, ten dowcip naprawdę ci się udał. Za chwilkę spotykasz ją przed sklepem nadal szczebiocze jak nakręcona, coś podśpiewuje i uśmiecha się dosłownie do każdego. Nie ogarniasz jak to możliwe.

Znerwicowana Perfekcyjna Pani Domu

Postanowiłaś odwiedzić swoją dobrą znajomą. W końcu jakiś czas temu została drugi raz matką. Nie masz pojęcia jak ona to robi, ale w domu jest czysto, pachnie domowym ciastem a dzieci są rumiane, słodkie i bardzo wesołe. Lubisz ją odwiedzać, bo wydaje ci się, że macierzyństwo w jej wykonaniu to szczęśliwa bajka. Postanawiasz ją pochwalić, że znakomicie sobie radzi. Grzecznie ci dziękuje, odpowiada że to kwestia organizacji i priorytetów. Po wyjściu od znajomej spotykasz w autobusie waszą wspólną znajomą. Zaczyna od razu z grubej rury. Krytykuje perfekcyjną Panią Domu, że pewnie ma kupę kasy, nic nie robi tylko pachnie, dlatego jej dom jest taki zadbany, a dzieci wychuchane. Zastanawiasz się skąd tyle jadu w tej osobie? Nie masz pojęcia o co chodzi, ale rejestrujesz w głowie, że kolejnym razem musisz zapytać koleżankę o relację z waszą znajomą, coś ci tu nie pasuje.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.