“Za żadne skarby” więcej udziału w Book on the tour

//“Za żadne skarby” więcej udziału w Book on the tour

Z żadne skarby nie wezmę więcej udziału w żadnej z książkowych akcji. Jestem najsłabszym, najgorszym ogniwem tegorocznego Book on the tour. Po pierwsze opóźniłam podróż książki. Po drugie bardzo długo zajęło mi uporanie się z książką. W końcu po trzecie: wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, żebym nie pisała wam recenzji książki Very Falski ” Za żadne skarby”.

 

 

Przeznaczenie

Nie wiem jak wy, ale ja wierzę w znaki. Równie mocno ufam własnej intuicji. I co robić w przypadku, w którym wiem, że moja prawdziwa opinia na temat wyżej wspomnianej książki zraniłaby autorkę? Niestety, ale postanowiłam tym razem w inny sposób ugryźć temat recenzji. Powiem krótko: “Za żadne skarby” nie polubiło się ze mną. Książka pojawiła się u mnie w bardzo trudnym momencie życia. W czasie zmian, przeprowadzki i rzutu choroby. Dlatego będzie to najkrótsza recenzja w historii bloga, mówiąca wyłącznie o dobrych stronach tej powieści.

“Za żadne skarby” dlaczego można przeczytać tą książkę?

 1. Z ciekawości – ponieważ autorka książki jest debiutantką i skrywa się pod pseudonimem, czy to nie jest intrygujące?
 2. Dla poszerzenia horyzontów – każda, ale to każda książka pozostawia po sobie ślad i jest nowym doświadczeniem.
 3. By wejść ze swojej strefy komfortu – ja miałam bardzo niekomfortowe warunki, brak czasu, kiepskie samopoczucie, ale koniec końców podołałam.
 4. Dla bogactwa języka – bez wątpienia pisarka potrafi władać naszym językiem ojczystym. Duży plusik za barwen opisy, oraz dużo intrygujących zwrotów akcji.
 5. By wzbudzić emocje: popłaczesz, pośmiejesz się, zdenerwujesz … wszystko przy jednej lekturze.
 6. Z poczucia obowiązku – niestety wzięłam udział w świetnej książkowej akcji, ale moje osobiste życie zafundowało mi inne rozrywki, dlatego jestem czarną owcą tego podróżniczego żywota książki.
 7. Dla rozrywki – sympatycy, a raczej sympatyczki opowieści obyczajowych z klimatem Greya, Kasi Michalak i Grocholi,będą zadowolone 😉

Książka nieidealna

Będąc uczciwą wobec czytelników, uczestników akcji  oraz autorki książki sporządzam, tą krótką notatkę na temat moich przemyśleń po lekturze “Za żadne skarby”. Niestety, ale być może ze względu na specyficzny moment w moim życiu nie odnalazłam “tego czegoś” co w trakcie czytania powoduje motylki w brzuchu. Niemniej szanuję każdego autora, który posługuje się tak barwnym językiem, ma tak wybujałą wyobraźnie i tym samym zachęcam sympatyków powieści obyczajowych z dosyć mocno naciąganymi faktami do lektury.

 

******

“Bestsellery to świetne urządzenie: wiadomo jakie książki kupować i nie trzeba ich czytać”.

 •  Danny Kaye

 

About the Author:

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.  

13 komentarzy

 1. Bookworm Sierpień 29, 2017 at 12:39 pm - Reply

  Jak Ty to pięknie opisałaś, sam tytuł jest tak trudny do wypromowania, że kłaniam się nisko Twojej pomysłowości 🙂

  • Nieidealna Anna Wrzesień 19, 2017 at 8:50 pm - Reply

   Ach dziękuję Paweł <3 jedyne co z tej książki można wyciągnąć 😛 to tytuł…

 2. Mr. Kaffeino Sierpień 29, 2017 at 7:09 pm - Reply

  Dobra recenzja. Krótka. Bez rozwlekłości. Ostatnie akapity przekonały mnie. Nie przeczytam.

 3. Małgorzata Żebrowska Pelnia.eu Wrzesień 18, 2017 at 7:41 pm - Reply

  Bardzo Ci dziękuję za tę recenzję. Już teraz wiem, że nawet gdyby jakieś licho podkusiło mnie do zagłębienia się w lekturze, za żadne skarby ego nie uczynię :). Serio, taki pretensjonalny pseudonim może być wabikiem, tak by the way? 🙂

  • Nieidealna Anna Wrzesień 19, 2017 at 8:51 pm - Reply

   Małgosiu uprzejmie proszę 🙂 Starałam się znaleźć “zalety”uwzględniając różne gusta 😛

 4. Ula - Książkowe Powroty Wrzesień 19, 2017 at 8:53 am - Reply

  Nigdy nie brałam udziału w Book Tour. Bałam się zawsze, że dostanę książkę, która kompletnie mi się nie spodoba, a będę musiała ją przeczytać, bo przecież obiecałam. Wiadomo, że czytanie o przyjemność, ale nie zawsze ma się czas, ochotę czy nastrój.

  • Nieidealna Anna Wrzesień 19, 2017 at 8:52 pm - Reply

   Ula i bardzo dobrze to podsumowałaś. Ja niestety poległam i męczyłam się z tą lekturą…

 5. Stacja Książka Wrzesień 25, 2017 at 9:23 pm - Reply

  Book Tour to bardzo ciekawa akcja. Nigdy nie brałam udziału, bo mam tyle nieprzeczytanych książek na półce, że bałam się o brak czasu. Ale jest to świetna akcja i może kiedyś wezmę udział jak już się obrobię z zaległościami. Ta powieść nie jest raczej w moim klimacie, ale przy innym tytule, czemu by nie 🙂

  • Nieidealna Anna Grudzień 20, 2017 at 8:03 pm - Reply

   Idea bardzo dajna, dlatego się skusiłam, ale książka… męczarnia

 6. dopieszczamy.pl Grudzień 15, 2017 at 8:49 pm - Reply

  U mnie się wręcz piętrzą książki, które powinnam przeczytać, a nie mam na to czasu. Twoja recenzja jest bardzo ciekawa, a zdjęcia piękne!

 7. Nieidealna Anna Grudzień 20, 2017 at 8:04 pm - Reply

  Być może 🙂 Też zdarza mi się czytać literaturę kobiecą, ale tutaj poległam ;/

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.