Warsaw Fashion Street 2013 – wspomnienie lata

//Warsaw Fashion Street 2013 – wspomnienie lata

Za oknem szaro, mokro a czasem nawet wiosennie w dziwny zimowy sposób. Po mżystym tygodniu naszła mnie ochota na powrót lata. Czerwcowego, słonecznego dnia, po którym przychodzi przyjemny ciepły wieczór. Idealny na imprezy plenerowe. Wakacyjny klimat znacznie poprawił by mi nastrój. Na blogu dawno nie było niczego o modzie, wiec postanowiłam trochę powspominać lato właśnie w kontekście ubraniowym. Przeprowadzka do stolicy uprzywilejowała mnie pod względem łatwości w obcowaniu ze sztuką i kulturą na wyciągnięcie ręki. Tak też miałam przyjemność uczestniczyć w kolejnej edycji Warsaw Fashion Street 2013, którego tematem głównym była natura i ekologia.  

Bez nazwy3.JPG

Cały event odbywał się na warszawskim Krakowskim Przedmieściu, gdzie odbywały się pokazy, konkursy i znajdowały butiki z kolekcjami projektantów z całej Polski i świata. Po raz kolejny Dorotę Wróblewska guru pokazów, promotorkę mody, kultury i sztuki przygotowała starannie wyselekcjonowane pokazy z doskonałą oprawa graficzną i muzyczną.

Bez nazwy4.JPG

Dla mnie Warsaw Fashion Street  był doskonałą okazją do zobaczenia na żywo ulubionych gwiazd ze świata mody i show biznesu. To także znane i lubiane gwiazdy, które wcielają się w rolę modelek. Mi osobiście najbardziej do gustu przypadł pokaz kolekcji Natalii Jaroszewskiej pod patronatem Show. W jej kreacjach wystąpiła moja ulubiona aktorka: Maja Hirsch, oraz Agnieszka Popielewicz, Natalia Lesz, Agnieszka Więdłocha, Ewa Gawryluk, Marika, Anna Cieślak, Sylwia Gliwa i Paulina Sykut. 

Bez nazwy.JPG

Kulminacyjnym momentem była Gala Wieczoru podczas której zaprezentowali się polscy i zagraniczni projektanci m. in. Łukasz Jemioł, Agata Koschmieder, Natasha Pavluchenko, Monika Ptaszek, oraz kolekcja marki Apart.

Bez nazwy5.JPG

Oprawa muzyczna i wizualizacja świetlana na wybiegu zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Masa roześmianych ludzi, coraz więcej dobrze ubranych Polek i Polaków oraz skupisko popularnych postaci czyniło to wydarzenia wielce atrakcyjnym pod wieloma względami. Mimo wszystko najmilej wspominam Tomasza Jacykowa, który swoim osobliwym wyglądem z podkręconym ekstrawagancko wąsem wzbudzał duże zainteresowanie publiczności.

Bez nazwy2.JPG

Paleta pastelowych barw, pięknie kobiety, cudowna muzyka, ciepłe powietrze. Wakacje. Choć kocham zimę i śnieg to tęsknię już za latem. Z niecierpliwością czekam na kolejna odsłonę Warsaw Fashion Street  dlatego, że moda uliczna to coś co najbardziej mnie kręci ze względu na swoją użytkowość, luz i wiarygodność.

1387984428212.jpg

**********

 

„Moda, w której nie można wyjść na ulicę, nie jest modą”

– Coco Chanel

 

 

 

About the Author:

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.  

Leave A Comment