Rozkminki Blond[LINK]i

//Rozkminki Blond[LINK]i

Każdy szanujący się bloger, a raczej taki który marzy o tysiącach odsłon, milionie monet, całej masie komentarzy i ruchu na stronie ma swoje link party, no to mam i ja! Ale, żeby nie było tak, że już naprawdę wyginam mój, bądź co bądź zgrabny, umięśniony i ciężko wypompowany przysiadami tyłeczek tylko w stronę blogosfery, mam i coś dla ciebie, czytelniku nieblogerze. Bo tak naprawdę, to właśnie ty kochany odbiorco jesteś moim największym marzeniem, twoja obecność, komentarz i czas ze mną przy kawci to coś co jest moją motywacją do robienia tego całego zamieszania.

Rozkminki z blond czuprynki

Muszę przyznać, że jestem mistrzynią pozytywnego PRu, bo jakby nie było z każdej swojej cechy czynię atut i znak rozpoznawczy. Zapamiętajcie, że ja w życiu nie miałam nadwagi lub zbędnych kilogramów, absolutnie nie – jestem apetycznie, puszysta jak poranne latte na mleko sojowym (ultra zdrowym), no ewentualnie mam krągłości jak muffinka – to dobre porównanie, jest słodka, ciepła i aromatyczna, taka cała ja. To tak tytułem wstępu, wiecie jak macie mnie tratować – ultra poważnie i z szacunkiem godnym Blond Słodkości.

Akceptacja lekcja pierwsza

By jakaś wartość z tego tekstu płynęła podzielę się z wami moim sekretem. Otóż by żyć w zgodzie z własnymi ja – trzeba zaakceptować siebie takim jakim się jest. Może brzmi to banalnie, ale nie ma sensu wyrzucać sobie, wady, błędy czy niedoskonałości. Pewnie, że każdy z nas ma jakieś tam „niedociągnięcia”, ale to właśnie one powodują, że jesteśmy wyjątkowi. W drodze do zaakceptowanie siebie kluczowe jest przyjęcie do świadomości, że nasze „ładne i pogodne” oblicze, oraz to „pochmurne i brzydkie” jest integralne i niezbędne do funkcjonowania.

Bez motywacyjnej gadki

Serio, serio jak mówił Osioł ze Shreka – to że mamy fajne i niefajne cechy czyni nas dopiero kompletnym bytem, z którym my sami musimy wytrzymywać całe nasze życie. A wiecie na pewno, że nie ma nic trudniejszego niż znoszenie swoich własnych humorów, wpadek, porażek a również sukcesów – bo jak tu żyć, żeby sodówka nam nie uderzyła do głowy. Albo jak to mówił Siara z Kilera, żeby nam się sufit czasem na łeb nie spadł. Zachowanie zdrowego rozsądku między dobrymi i gorszymi momentami to nie jest łatwa rzecz, ale tylko dzięki niej masz szansę polubić siebie takim jesteś.

Słowa w czyny

Jeśli co miesiąc wydajesz fortunę na poradniki motywacyjne, bo marzy ci się odkrycie tajemnicy sukcesu wielkich ludzi, szczerze ci mówię odpuść to sobie. Tą kasę lepiej zainwestuj w to co lubisz naprawdę: kawa, czekolada, nowe buty, gra komputerowa, karnet do kina, cokolwiek. Przestań się rozliczać jak srogi nauczyciel, tylko daj sobie luz. Załóż tzw. margines pomyłki, czy też wpadki i nie rozpamiętuj jak coś nie pójdzie. Spójrz na to z przymrużeniem oka, powiedz do lusterka: kurczę zagapiłem się, to przez niewyspanie i zaśmiej się, z tego jaka z ciebie gapa – na pewno następnym razem zrobisz to lepiej. W końcu wyciągniesz wnioski z własnych błędów, doświadczysz czegoś nowego, czujesz to? By uniknąć wewnętrznych dramatów czasem wystarczy spojrzeć na siebie życzliwszym okiem.

Jak nie ty to kto

Pamiętaj, że jeśli sam o siebie się nie zatroszczysz, to nikt inny za ciebie tego nie zrobi. Tylko tyle, albo aż tyle. Macierzyństwo daje w kość, nie bardzo jest okazja ubrać się sexy? Bez jaj, dla mnie zawsze jest okazja by wskoczyć w sukienkę i paradować w fartuszku gotując obiad. Nie robię tego dla innych – tylko dla siebie, lubię spojrzeć w lusterko i stwierdzić; wow nieźle dziś wyglądasz Aneczko, niezła z ciebie sztuka! Od razu mówię, że i ja mam dni „dresa”, „szlafrokowe mroki” czy „chaos i palma na głowie w jednym”, ale to są momenty, w których powalam sobie na luz i odpoczynek – tak jak wspomniałam tego też nam potrzeba. Prędzej, czy później nasz własny organizm się o to upomni, bo jak powiedział kiedyś, ktoś mądry: nie można być cały czas szczęśliwym – chemia mózgu by tego nie wytrzymała, to byłoby jak ciągły haj po narkotykach.

Dziękuję Aniu – proszę Aniu

Każdy z nas ma takie chwile, kiedy cierpi na tzw. syndrom niedopieszczenia. Co to oznacza? Że czasem brakuje nam pochwał, matczynego głaskania po główce, drapania po pleckach, przytulasków, komplementów, czy co kto lubi. Po pierwsze jak masz kogoś kto cię kocha, to powiedz i poproś o to wprost w chwilach zwątpienia. Tuż przed snem proszę często męża, żeby powiedział mi: coś dobrego, coś miłego, coś o nas, albo po prostu przytulił. Ale, sam sobie też możesz dogodzić. Jak? Nie, tym razem odpuszczam wam gadżety erotyczne, trzeba samemu się troszkę porozpieszczać. Jak zrobię pyszny obiad, to po wspólnym jedzeniu mówię: „proszę Aniu – dziękuje Aniu – było pyszne Aniu”. Mój Ukochany zawsze się z tego śmieje, ale wie, że mam rację. Inny przykład to celebrowanie samotnych chwil z książka, muzyką, kawą itd. I jest jeszcze jedna malutka, ale cholernie ważna rzecz: po dobrze zrobionej robocie, powiedz sam sobie: stary wykonałeś 100% planu, dałeś radę, jest gość! Naprawdę to działa. A teraz ten moment, kiedy to klikasz ten niebieski link, zostawiasz coś od siebie – niech to będzie najlepszy wpis z tygodnia, a potem wielka prośba odwiedź trzy osoby i skrobnij im coś fajnego. Będzie mi miło jak szepniesz o tej akcji innym i co miesiąc wpadniesz na Rozkminki Blondlinki.

********

„Sukces polega na przechodzeniu od porażki do porażki bez utraty entuzjazmu.”

– Winston Churchill


About the Author:

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.