Muminki, to coś co już zawsze będzie kojarzyło mi się beztroskim dzieciństwem. Muminki, to nie tylko fantastyczna książka, bajka, ale również najchętniej wykorzystywany motyw w ostatnich latach. Muminki pojawiają się na kubkach. Muminki znajdziemy na półce z zabawkami. Muminki to liczne kontynuacje. “Co było potem?” to tytuł książki Tove Janssona Wydawnictwa EneDueRabe,  która opowiada o dalszych losach Muminka, Mimbli i Małej Mi.

 

 

Co było potem?

Co prawda nie mogę zdradzić ci tajemnicy Muminka. Nie odpowiem ci również na pytanie co było potem. Historia Mimbli, Muminka i Małej Mi opowiedziana jest za pomocą rymów. Dzięki temu historia staje się dynamiczna i nie tylko dziecko, z wypiekami na twarzy czeka na rozwiązanie zagadki. Moja Zuza słuchała opowieści Muminka z zaciekawieniem, oraz w wielkim skupieniu. Obydwie przepadłyśmy oglądając ilustrację. Kaskada kolorów oraz detale spowodowały, że poza tekstem skopiłyśmy uwagę na pięknych ilustracjach. Charakteru książce dodaje niebagatelna szata graficzna, ale również niestandardowy kształt stron. Dziura, która robi za okno. Szpara, dzięki której widzimy co nieco spośród gałęzi drzew… Wszystko dodatkowo pobudza wyobraźnię oraz potęguję tajemniczy klimat książki. Moja 2,5 letnia Zuza była zafascynowana “Co było potem?”. Na pewno starsze dzieci jeszcze bardziej docenią walory tej książki. W końcu to wydanie sprzyja rozwojowi kreatywności. W okładce jest dziura w kształcie okręgu. Oczywiście dzieci i koty miały z tego powodu dużo radości…

 

 

Dla kogo jest ta książka?

Ten kto kocha Muminki zrozumie. Zakocha się w tej książce, przepadnie za jej formą o doceni piękne, barwne wydanie. Rodzice, którzy pragną rozwijać dziecięcą kreatywność i ciekawie spędzać czas z dzieckiem na pewno będą zadowoleni. Nawet, gdybym nie była matką, z takiego prezentu cieszyłabym się i to bardzo. Zatem esteci, miłośnicy Muminków, dzieci, ale również Alicje z Krainy Czarów i Piotrusiowie Panowie będą zadowoleni. Jestem zauroczona tym wydaniem, a naprawdę mało kiedy coś mnie, aż tak porusza. Uchylając rąbka tajemnicy, zdradzę wam w sekrecie, że historia kończy się happy endem. Myślę, że w przypadku Muminków taka informacja jest dosyć istotna. Czy jest wśród nas, ktoś, kto nie bał się Buki? Szczęśliwą posiadaczką pięknego, czerwonego egzemplarzu książki autorstwa Tove Janssonn “Książka o Mimbli, Muminku i Małej Mi. Co było potem?” zostałam dzięki licytacji. Rzecz miała miejsce 2 tygodnie temu na spotkaniu blogerek “Spotkajmy się w Gdyni”. Pieniądze z aukcji trafią do dziecięcego hospicjum na Pomorzu. Czy jesteście zaintrygowani książką?