Moje 11 sekretów – poznajmy się lepiej

//Moje 11 sekretów – poznajmy się lepiej

Pamiętacie „Złote myśli”, taką zabawę  z podstawówki, gdzie na kartkach zeszytu  odpowiadało się na pytania kolegów i koleżanek? Bardzo to lubiłam i swojego czasu takimi bazgrołami zapełniłam kilka brulionów. Dziś za sprawą nominacji do Liebster Blog Award znów miałam okazję przenieść się dosłownie do lat szkolnych.

O co chodzi? Liebster Blog Award to blogerski łańcuszek, który krąży po sieci, po wszystkich kontynentach na globie. Nominacja polega na tym, że inny bloger zaprasza cię do odpowiedzi na 11 pytań, po czym ty podajesz swoje nominacje, wraz z własnymi pytaniami dalej i tak to krąży. Zgodnie z ideą zabawy, nominację otrzymuje się za tzw. „dobrze wykonaną robotę” cokolwiek to znaczy brzmi fajnie.

Kochana blogosfera uraczyła mnie, aż 5 nominacjami, jednak zdaję sobie sprawę, że esej pod tytułem „55 prawd objawionych o Nieidealnejannie” nie był by najbardziej poczytanym dziełem obecnej jesieni. Dlatego zdecydowałam się odpowiedzieć  na wybrane pytania od Wielkiej Blogowej Pątki, czyli I’m Young Wife, Mara Time, Justa Kitchen, Ewa Bloguje i Witaj Słońce. Dziękuję za nominację i zapraszam do czytania.

Moje odpowiedzi:

1. Twój największy blogowy sukces to…

Doczekanie się pierwszych hejterów za wpis o mamuśkach na forach internetowych.

2. Kobieta, która Cię inspiruje/którą podziwiasz/którą naśladujesz to…?

Nie rzucę żadnego wielkiego nazwiska w stylu „Margaret Thatcher i nie będę elokwentnie mówiła jakim to wspaniałym człowiekiem nie była. Powiem tak Doda, za to że jest z rodzimego podwórka, za odwagę, determinację, konsekwencje i bez względu na opinie o niej, podziwiam ją za to że swoją ciężką pracą doszła wysoko – robi wielkie muzyczne show na miarę Madonny, tutaj w naszych polskich warunkach.

3. W jakiej epoce chciałabyś żyć i dlaczego?

Odpowiem śpiewająco: lata 20. lata 30. Odpowiedź jest prosta: muzyka, moda, sposób bycia ludzi –  niesamowicie klimatyczna epoka.

4. Co daje Ci blogowanie?

Dziś rano nad tym się zastanawiałam i doszłam do wniosku, że daje mi możliwość dyskusji z drugim człowiekiem. Brakuje mi oczywiście na żywo burzliwych polemik, ale blagując naprawdę masz szanse wyrazić własne zdanie i poznać opinię innych. Bezcenne.

5. Jakie było by Twoje jedno zdanie do ludzkości?

Działamy, nie narzekamy.

6. Zaraz po przebudzeniu…

 Uśmiecham się i mówię dzień dobry do męża i córeczki. A od kilku dni mam luksus i dostaję ciepłe śniadanko i świeżą kawkę wprost do łóżka…

7. Najwspanialsze doświadczenie mojego życia to…

Bardzo nudna jestem, ale zostanie żoną i mamą. Jest moc mówię wam.

8. Co cię wyprowadza w równowagi?

Tego jest naprawdę bardzo dużo… Nie jestem żadną pieprzoną oazą spokoju. Mam totalnie włoski temperament i dobrze mi z tym. Są dwie rzeczy,  które mnie totalnie irytują: chamstwo i bezmyślność. Nie ma zmiłuj dla tej pary.

9. Wyobraź sobie, że przylatuje po Ciebie statek kosmiczny i pozwala Ci zabrać tylko jedną osobę, kogo wybierasz i dlaczego?

Bardzo trudne pytanie i myślę, że rozwiązałabym w następujący sposób: powiedziałabym, że jestem mistycznie połączona z mężem i córką, a koty to moi duchowi strażnicy. Korzystając z uroku blondynki owinęłabym sobie UFO do około palca, sprzedała im lokatę i dom z ogródkiem w Polsce…  Potem na moich warunkach przeniosłabym się tam, gdzie nas jeszcze nie było.

10. Co zawsze chciałeś, a nie miałeś odwagi?

Zostać aktorką i pisarką, choć pisarką będę za kilka lat. Bardzo poczytną, a wy będzie uwielbiać moje zabawne i ironiczne książki.

11. Za co jesteś najbardziej wdzięczny losowi?

Za to, że mam Najcudowniejszego Faceta w Galaktyce, które obdarował mnie Najukochańszą Istotką w Świecie i nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w tym temacie…

Nie będę drugi raz czytała moich odpowiedzi i nic nie poprawię, żeby jednak było prawdziwie, wiarygodnie i od serca. Wynika z tego, że jestem bardzo romantyczna i rodzinna dusza… A zapowiadałam się na wielką korpo-karierowiczkę.  Kto by pomyślał?

No dobrze, to teraz czas na moje blogowe nominacje do zabawy zapraszam:

Okularnica

Pani Dorcia

Wiśniowa Sowa

Pociąg do życia

Życie ponad miarę

My Carlow

Theoddshoes

Retro-moderna

Calmonlycalm

Moje 11 pytań do was:

1. Jaką postacią z Harrego Pottera jesteś?

2. Twój patent na randkę?
3. McD czy KFC?
4. Słuchałaś Ich Troje?
5. Książka, którą ocaliłabyś przed zapomnieniem?
6. Film twojego życia to?
7. Koty czy psy?
8. Male dzieci są….
9. Uwielbiam w sobie?
10. Twój blog jednym słowem to?
11. Przekonaj mnie, że spotkałaś wczoraj w parku Shreka.

Wieczne dziecko we mnie dało ponieść się fantazji. Z niecierpliwością czekam na Wasze odpowiedzi i zachęcam do zabawy. Myślę, że te pytania trochę przegonią jesienną aurę, a kto wie może dowiem się o was czegoś nowego?

Kochani Czytelnicy, was również zachęcam do wpisania się do moich „Złotych Myśli” – jeśli jakieś pytanie wydało ci się fajne, daj znać na dole i napisz mi o tym w komentarzu. Każda twoja aktywność to niesamowita radość w duszy Nieidalnej. Przytulasy.

 

******

„Nic człowieka tak nie charakteryzuje,

jak rodzaj zabawy, której szuka.„

– Kazimierz Przerwa-Tetmajer

 

 

 

By | 2018-02-17T15:55:21+00:00 Wrzesień 26th, 2015|Categories: LIFESTYLE|Tags: , , , , , , , , |38 komentarzy

About the Author:

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.