Mój pierwszy raz miał miejsce w Gdyni. Na szczęście nie bolał i zrobiłam to z miłości. Gdyby nie miłość, pasja i to całe zaangażowanie po drugiej stronie, pewnie byłabym rozczarowana. A tak jeszcze na długo, po owocnej sobocie czuję w sobie ten żar. Rozpalony płomyk kilka tygodni temu, nadal we mnie się tli i nie ma zamiaru przestać. Korzystając z mroźnej, listopadowej aury postanowiłam podzielić się z tobą moimi doświadczeniami.

Do tanga trzeba dwojga

Ale ja wolę cały zespół. Dlatego kilka tygodni temu postanowiłam wyjść z własnej strefy komfortu i zgłosiłam się na blogerski event. “Spotkajmy się w Gdyni”, to spotkanie blogerek, z założenia parentingowych, w praktyce jak to w życiu bywa, znalazły się egzemplarze bezdzietne. Jest to ogromny plus, bo w sercu liczyłam na to, że spotkam kogoś bez dzieci. Marta z Rudym Spojrzeniem i Żaneta z Mother and Son były gospodyniami spotkania i ugościły nas w szykownych wnętrzach Hotelu Faltom. Zdjęcia wykorzystane w relacji wykonała zabawna i błyskotliwa Małgorzata Jonczyk Fotografia Rodzinna. Tak cudownie się złożyło, że Małgosia wykonała mi również sesję biznesową, ponieważ wylicytowałam ją w czasie licytacji na rzecz Hospicjum Bursztynowa Przystań w Gdyni. Udało nam się uzbierać 1500 złotych dla dzieciaków, co jest naszym wspólnym sukcesem.

Przez żołądek do serca

W czasie spotkania prócz wystąpień prelegentek i licytacji fantów od hojnych sponsorów: Wydawnictwo Zielona Sowa, Heyday Group,Love Domowe,
JuicyColors.pl (nadal czekam na mój piękny różowy fotel do pokoju dziewczynek), Ziaja PolskaSmileatpoczytne.plBodymax – dzień pełen energii,Novae Res – Wydawnictwo Innowacyjne, Artepoint.pl Twoje dekoracje wnętrz,  Wydawnictwo EneDueRabe, Qameleo miałyśmy okazje skosztować przepysznego i przepięknego tortu od  Cake by Me. W tym czasie kiedy my dzielnie chłonęłyśmy wiedzę, dzieci szalały w sali zabaw pod czujnym okiem kreatywnej animatorki z radoCHA. O walorach smakowych i estetycznych tortu mogłabym się rozpisać nieco dłużej, ale mam nadzieję, że narobiłam wam apetytu, na odsłonięcie kolejnych kart naszego gdyńskiego spotkania?

 

Blogosfera jest kobietą

“Spotkajmy się w Gdyni” w programie miało cztery wystąpienia. W pierwszej odsłonie wystąpiła No i wielkie dzięki dla Lena Murawska, która mówiła do nas live z komputera. Mimo, że Lenie nie udało się do nas dojechać, uważam że jej wskazówki na temat łączenia życia rodzinnego z blogowaniem były cenne. W skrócie chodzi o to, aby w twojej osobistej hierarchii wartości zarówno ty sama, jak i blog był równie wysoko jak rodzina. Rozwój osobisty, oraz zawodowy powinny iść w parze z organizacją życia rodzinnego – bez tego bardzo łatwo się zatracić.  Wystąpienie Joasi Gwizdały z bloga Made by Gigi, było poświęcone Instagramowi. Joasia podzieliła się z nami wiedzą tajemną. Wysłuchała moich rozterek na temat dalszego kierunku nieidealnego Instagrama, oraz zmotywowała mnie do dalszej pracy nad spójnością moich social mediów. Dorota Platzer przekonała mnie korzystania z Twittera, który skutecznie omijałam szerokim łukiem…  Najbardziej zaskakującą prelekcją była prelekcja Elwira Piwowarska z Wirtualnej Polski. Elwira podzieliła się z swoim wieloletnim doświadczeniem w pracy dla dużego portalu. Zwróciła uwagę, że bloger nie musi być ekspertem, aby wypowiadać się na dany temat. Tak jak dziennikarz musi za to być, świetnie przygotowany. Dlatego odpowiedni research, piękna oprawa graficzna i to “coś” jest jedynym słusznym kierunkiem, dla dalszego rozwoju bloga, bez względu na kategorie w której publikujesz.

Mój pierwszy raz … na Spotkajmy się w Gdyni

Był bardzo udany, bezbolesny a do tego motywujący. Organizatorki stanęły na wysokości zadania i dopięły wszystko na ostatni guzik. Blogerki okazały się wspaniałymi koleżankami, z poczuciem humoru, dystansem i otwartym umysłem. Prelegentki zaraziły pozytywną energią, oraz przekazały kawał merytorycznej wiedzy. Sponsorzy nas dopieścili. Dziękuję, że mogłam być częścią Spotkajmy się w Gdyni. Mimo, że był to mój pierwszy raz, na pewno nie będzie moim ostatnim.