Kwiaty we włosach, martini w dłoni – krótka historia Camille D.

//Kwiaty we włosach, martini w dłoni – krótka historia Camille D.

Kamille poznałam właściwie przez przypadek. Teraz po prawie trzech latach mogę się do tego przyznać. Pierwszy raz zobaczyłam ją na korytarzu uniwerku na wydziale socjologiczno-historycznym. Nie żebym była jakąś psycho fanką, ale ludzie wyróżniający się stylem, sposobem ubierania zawsze mnie mocno intrygują. Najzabawniejsze jest, że przez znajomych z historii omyłkowo trafiłam na jej profil na fejsie i właściwie pomyliłam ją z inną koleżanką ze studiów. Niestety, ale bez okularów kontury twarzy widzę niezbyt ostro, a myślałam, że skoro, ładna, szczupła i sympatyczna dziewczyna studiuje historię to na pewno musi być ta sama z którą chodzę na niemiecki, a tu skucha.

Wszystko zaczęło się od zdjęcia Kamilli w kwiecistej sukience, na którym pozuje na torach z paleta farb w ręku. Zobaczyłam tę fotkę i się zachwyciłam. Później nasza „znajomość” potoczyła się jakoś naturalnie: kilka niezobowiązujących rozmów  na fb, kilka „cześć” na uczelni, jakaś kawa, jedna, druga i tak do dziś pozostajemy w fajnej koleżeńskiej relacji.

Kamilla Daniella jak sama mówi o sobie jest zwariowaną hipiską, napomknę, że bardzo nowoczesną. Hippi modern to osoba, która ma tysiąc pomysłów na minutę, zawsze w podróży, zamiast kwiatów we włosach na głowie najczyściej nosi kapelusze, zamiast taniego wina paraduje dumnie ze szklaneczką martini w ręku i jak przystało na prawdziwą Power Flower kocha zwierzęta, a już szczególnie swego psa Lolka.

Fotogeniczna  Hipiska Kamilla na co dzień prowadzi bloga pastel market http://pastel-market.blogspot.com/, na którym razem ze swoją kumpela ze studiów ukazuje  oryginalny punkt widzenia dotyczący mody i wszelako rozumianej kultury. Charakterystyczne dla stylu Kamilli są zwiewne kobiece sukienki, wszelkie spódnice (najlepiej te w stylu vintige, kwieciste lub o klasycznym kroju), do tego kapelusze, kapelutki i inne ekscentryczne nakrycia głowy. Białostocka blogerka bez względu na to czy nakłada spódnicę, czy spodnie, szpilki, czy też wybiera obuwie na płaskiej podeszwie zawsze wygląda ultra kobieco, a  momentami wręcz dziewczęco.

Zbierając materiał o naszej „Dziewczynie w Kapeluszu” miałam ogromny problem ze zdecydowanie się na wybór najfajniejszych fotek i nie lada wyzwaniem było wybranie najciekawszych informacji o tej niebanalnej blogerce. Między wierszami udało mi się wygrzebać z bloga  Kamilli kilka ciekawostek na jej temat. Przykładowo Kamilla Daniella kocha jeździć rowerem w długich kwiecistych sukienkach. W dzieciństwie mama zapisała ją na balet,jednak po roku zrezygnowała. Ponadto ta artystyczna dusza piszę wierszę i felietony, które chowa ku mojemu rozczarowaniu do szuflady.

Kamilla to taka dziewczyna z którą można „konie kraść”, wypić kakao, pójść na łyżwy oraz rower. Jest to książkowy wręcz przykład dziewczyny do tańca i różańca! Do tego ta rogata dusza, czasem zwalnia i potrzebuje wyciszenia…

Dzis spontanicznie poprosiłam Kamillę, aby odpowiedziała krótko na moje pytania, poniżej prezentuję odpowiedzi twórczyni Pastem Market.

  1. Trzy słowa które cię opisują to: romantyczka, podróżniczka, dobry logistyk.
  2. Nie możesz obejść się bez.. widoku morza przynajmniej raz do roku.
  3. Twoja największa słabość to… podróże.
  4. Jesteś rozważna, czy romantyczna? Romantyczna.
  5. Wolność dla Ciebie to… podstawa funkcjonowania w społeczeństwie.

Kamilla jest dla mnie osobą nietuzinkową i inspirującą. Jestem dumna, że  w moim rodzinnym mieście zdarzają się takie „perełki”, które swoją pasją zarażają innych, robią coś niezwykłego i szczerego bez ciśnienia na popularność i zarobek. Mam nadzieję, że pierwszy gość cyklu „Znani-Nieznani” przypadł wam do gustu. Więcej info o Kamilli Danielli znajdziecie na jej:

– blogu: http://pastel-market.blogspot.com/

– facebooku: https://www.facebook.com/pastelmarketblog

– Modna Polka: http://modnapolka.pl/profile/kamiladaniela/looks.

Gorący wszystkich zachęcam do regularnego odwiedzania Kamilli w sieci!

Wszystkie zdjęcia użyte w artykule pochodzą z prywatnego zbioru Kamili Byculewicz i zostały wykorzystane za jej zgodą.

 

*****************************

„Moda przemija, styl pozostaje.”

– Coco Chanel

By | 2016-11-23T20:24:53+00:00 Wrzesień 25th, 2013|Categories: NA KANAPIE|Tags: , , , , , , , , , , , , , , , |0 Comments

About the Author:

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.  

Leave A Comment