Kuchnia polska czy włoska, czy zawsze trzeba wybierać?

//Kuchnia polska czy włoska, czy zawsze trzeba wybierać?

Polskie smaki, czy włoskie dania?

Wybierając z ukochanym miejsce na randkę zawsze mamy zagwozdkę. Z jednej strony jesteśmy wierni naszej polskiej kuchni. Dobrze zrobiona kaczka, śledzie, bigos, a nawet pierogi potrafią zaostrzyć apetyt na nieco więcej. Z drugiej zaś strony ciężko sobie odmówić pysznej włoskiej pasty, świeżo wypiekanej pizzy, czy po prostu deseru w postaci idealnego tiramisu. Zawsze można umówić się na dwie randki w dwóch różnych miejscach lub raz pójść w polskie smaki, a następnym razem we włoskie. A co jeśli tym razem nie musiałbyś wybierać i mógł przy okazji skorzystać z bogactwa kuchni polskiej i włoskich smakołyków? Takie cuda tylko w Warszawie. Na Żoliborzu otworzyły się dwie nowe restauracje Polot w kuchni polskiej, oraz Fatto Mano Ristorante & Wne Bar. Jesteś gotowy na kulinarną przygodę?

Polot w kuchni polskiej

To miejsce na gastronomicznej mapie Warszawy, gdzie codziennie znajdziesz inne menu. Skąd taki pomysł? Właściciele restauracji stawiają na najlepsze produkty, zdrowe i ekologiczne. Dlatego układany jadłospis będzie codziennie inny, adekwatnie to sezonowych produktów, które będą dostępne. Jeśli marzy ci się pyszne jedzenie jak u mamy, koniecznie musisz spróbować dań serwowanych w tym miejscu. A co z poleceniem miejsca, gdzie można spróbować polskich smakołyków? Zawsze miałam ten problem, gdy przyjmowałam zagranicznych przyjaciół. Teraz uczciwie mogę zabrać ich na pyszną kaczkę, tatr z dzika i inne pyszne, polskie specjały. Jeżeli myślisz, że nic co polskie nie jest ci obce, przekonasz się Polot w kuchni polskiej to nie tylko dobrze znane kombinacje smakowe. W tym miejscu polska kuchnia zyskuje nowy wymiar. Dania serwowane są w nowoczesnej oprawie. Wszystko w klimatycznym i eleganckim miejscu, zresztą sam przekonasz się najlepiej odwiedzając to miejsce.

Fatto a mano

Wielbiciele kuchni włoskiej zakochają się tym miejscu. Nazwa restauracji nie pozostaje bez znaczenia, gdyż Fatto a mano, oznacza z włoskiego ręczna robota. Czego się spodziewać po tym miejscu? Własnoręcznie robionych dań. Pyszny włoski makaron hand made? Na warszawskim Żoliborzu możesz poczuć się jak na włoskich wakacjach lub spędzić weekend z rodziną. Nie od dziś wiadomo, że Włosi stawiają swoją rodzinę na pierwszym miejscu. Jeśli tak jak ja, jesteś rodzicem nie musisz się martwić, Fatto a mano to restauracja przyjazna dzieciom. Znajdziesz tu nie tylko krzesełko do karmienia, kącik z przewijaniem, ale w weekendy są organizowane specjalne animacje dla milusińskich. Jeśli masz w domu małego niejadka, nie martw się, specjalnie przygotowane menu pozwoli coś na to zaradzić. To jak jesteś gotowy na odrobinę włoskiego smaku w gronie najbliższych osób?

Garść przydatnych informacji

  • POLOT w kuchni polskiej to restauracja z polską kuchnią w nowoczesnym wymiarze
  • Adres: Rydygiera 9 Warszawa
  • Strona http://restauracjapolot.pl/
  • Fatto a mano to włoska restauracja przyjazna rodzinom
  • Adres: Rydygiera 9 Warszawa
  • Strona: http://restauracjafattoamano.pl/
  • przynosząc do Fatto a mano produkt z długim terminem ważności wspierasz domy dziecka i w zamian otrzymasz włoski makaron hand made

About the Author:

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.