Dzień Babci i Dziadka prezenty
MAMA I DZIECKO

Dzień Babci i Dziadka prezenty, które zapamiętają do końca życia

Dzień Babci i Dziadka prezenty, które zapamiętają do końca życia

Dzień Babci i Dziadka prezenty, które zapamiętają do końca życia, to nie lada wyzwanie. Dzień Babci i Dzień Dziadka obchodzony jest co roku 21 i 22 stycznia. W tym okresie każdy kto ma jeszcze dziadków lub jest rodzicem zachodzi w głowę, jakie kupić dla nich prezenty? Babcie i dziadkowie są różni. Niektórzy dziadkowie są wysocy, inni niscy. Niektóre babcie są grube, inne są chude. Różni ich wiek, ilość wnuków, liczba przesypianych godzin na dobę. Każdy mieszka gdzie indziej i ma swoje, unikalne zajęcie. Niektóre babcie kochają brazylijskie seriale, a inne w tym czasie czytają książki. Są dziadkowie, którzy spędzają większość dnia na kanapie i są tacy, którzy uwielbiają pisze wycieczki. Nie ma znaczenie, w jakie grupie znajdują się twoi dziadkowie, najważniejsze jest to, że nadal ich kochasz i o nich pamiętasz. Dziś zdradzę ci sekret jak sprawić radość babcie i dziadkowi i podarować im prezent, który zapamiętają na całe życie.

Najważniejszy jest czas

Twoja babcia na pewno piecze najpyszniejsze drożdżowe ciasto na świecie. Twój dziadek z pewnością jest najlepszym konstruktorem zamków z piasku. Babcina kuchnia nie tuczy, dziadkowe nalewki nie szkodzą zdrowiu. Nie ma znaczenia czy masz 5 lat, czy czterdzieści. Jeśli w dalszym ciągu posiadasz babcie lub dziadka jesteś prawdziwym szczęściarzem. Niestety, ja od bardzo dawna nie posiadam dziadków. Na studiach z powodzeniem „zaadoptowała” mnie babcia mojego było chłopaka, która była (i nadal jest) najbardziej typową i stereotypową babcią jaką znam.

Babcia, która nieustannie rozpieszcza swoje wnuki (nawet te dorosłe). Babcia, która mimo oddanego serca, jest konkretna i żywotna. Babcia, która ma swoje (nieco zabawne) rytuały, ale mimo wszystko wspominam ją z ogromnym sentymentem. Babcia, która piecze ciasto, robi najpyszniejsze kotlety mielone w galaktyce i oczywiście kocha „Modę na sukces”.

 

Zawsze o niej pamięta

W moim poprzednim związku bardzo ceniłam sobie w moim byłym już chłopaku to, że zawsze wypowiadał się o swojej babci niezmiernie ciepło. Regularnie do niej dzwonił. Każdy wolny czas spędzał u babci na wsi. Można powiedzieć, był z nią ogromnie związany. Zazdrościłam mu tej relacji, bo brak babci i dziadka odczuwam od 8 roku życia. Nie wiem jak u było u was, ale u nas w rodzinie była „ulubiona babcia i dziadek”. Którzy zmarli niestety dość wcześnie. Ale pamiętam, że moja babcia piekła najpyszniejsze bułki z serem, miała całą niebieską kuchnię, oraz była doskonałą krawcową. Dziadek za to, zawsze przesiadywał przed telewizorem, żywo komentując obrady sejmu. Palił przy tym ogromne ilości „Popularnych”, do tego stopnia, że po godzinie znikał w chmurze dymu tytoniowego. Mimo wszystko kochałam ich nad życie i tęsknie za nimi nieustannie. Gdybym mogła, podarowałabym na Dzień Babci i Dziadka, prezenty które składają się z czasu, miłości, oddania, śmiechu i wielu rozmów.

Dziękuję za instytucję babcie i dziadka

Moje córki mają od urodzenia tylko jedną babcię, która bardzo się stara i momentami mam wrażenie, że nadrabia za dwie. Dziękuje za instytucję babci i dziadka, bo w naszym przypadku są jedyną jawną pomocą nie tylko do dzieci, ale w razie jakichkolwiek kłopotów wiem, że można na nich liczyć. Mam chyba w sobie jakiś taki „brak” pełnej rodziny, dlatego bardzo mocno dbam o relację moich dzieci z dziadkami. Od początku starałam się, aby częstotliwość spotkań pozwoliła zbudować relację. Po prawie 3 latach bycia mamą, wiem że nam się udało. Moje córki szaleją za swoją babcią i dziadkami. Uwielbiają z nimi spędzać czas. Roztaczają aurę idealności i dotychczas mimo dawania nieraz z w kość, nie spowodowały że babcia, czy dziadek mają ich dość. Z ogromną przyjemnością i satysfakcją obserwuję jak moje córki bawią się z dziadkiem. Jak Zuza zatrudnia go do budowania zamków z klocków lego. Wzruszam się, gdy Mańka biegnie z wyciągniętymi rączkami do babci. Wiem, że to co dzieje się teraz jest bezcenne. Doskonale zdaję sobie sprawę, że ten wspólnie spędzony czas nie będzie trwał wiecznie. Dlatego nauczyłam się rezygnować z siebie i własnych (dosyć wymagań) na rzecz relacji wnuczków z dziadkami. Nie zawsze tak było. Nie było to łatwe, ale jest to bardzo istotne dla zachowania równowagi w rodzinie. I tak godzę się na to, że u babci i dziadka, obowiązują inne zasady. Znikam z pola widzenia i cieszę się, że moje dzieci mają najukochańszych dziadków na świecie.

Dzień Babci i Dziadka prezenty, które zapamiętają do końca życia

Już niedługo Dzień Babci i Dziadka. Warto w tym czasie podarować im prezenty, które zapamiętają do końca życia. Nie będę udawała, że jest coś cenniejszego niż wspólnie spędzony czas. Dlatego pozwalam mamie męża robić dziewczynkom naleśniki, mimo że w naszym domu nie używamy tradycyjnej mąki. Dlatego z radością wysyłam córki z dziadkiem na spacer. Również dlatego tak bardzo tęsknie za szarlotką mojej ukochanej babci i naszymi wspólnymi rozmowami. Przeogromnie brakuje mi ironicznego poczucia dziadka i jego dyskusji o polityce.

Babcie i dziadkowie bywają różni. Niektórzy są młodsi, inni są starsi. Niektóre babcie mają figury nastolatek, inne są sympatycznie okrągłe. Być może twój dziadek ma włosy, a może nie ma ich od bardzo dawna. To wszystko nie ma znaczenia. Najważniejsze co możesz podarować babci i dziadkowi z okazji ich święta to miłość, oraz wspólnie spędzony czas. Wasze wspomnienia, zostaną z wami już na zawsze. Dziś możesz zrobić coś bardzo sympatycznego dla swoich bliskich.

Prezent na dzień babci i dziadka podarowany z serca. Fotoksiążka ze wspólnymi chwilami uchwyconymi na zdjęciach. Zdradzę wam w sekrecie, że babci i dziadkowi ten prezent nigdy się nie nudzi, bo każdego dnia, przybywa wspomnień, które można zatrzymać na dłużej, wyłącznie na zdjęciach…

 

 

16 KOMENTARZY

    • Zgadzam się, jednak sam spacer to trochę mało fajnie gdzieś jeszcze wyskoczyc w ciekawe miejsce i nastrzelać fotek filmów. Przynajmniej u nas się to sprawdza. Nawet rok temu rodzice dostali właśnie po to kamerkę sjcama. Teraz materiału do wspominania jest o niebo więcej. A fajnie się to ogląda przy jakiejś okazji 🙂

  1. Myślałam właśnie o foto książce. Zwłaszcza że mogłabym dołączyć zdjęcia prawnuka z brzuszka 😉
    Taką mini auto reklamę chciałam jeszcze dodać. Najlepszy prezent to zdrowie, więc chce w mojej poradni zaproponować prezenty dla dziadków w formie voucherów do dietetyka. Co Ty na to?

  2. Ach Ci dziadkowie <3 Ja też teraz jako mama mam wielką potrzebę budowania relacji dzieci z nimi. Właśnie jest u nas moja mama i jak widzę, zakochane oczka mojego skrzata wpatrzone w babcię to serce mi rośnie, a nogi miękną :)) A albumy to też jeden z moich ulubionych prezentów. My zrobiliśmy sami i podarowaliśmy jednym i drugim dziadkom gdy skrzat skończył rok :))

  3. To będą pierwsze takie okazje do świętowania dla Babci i Dziadka a my cały czas stoimy przed wyborem odpowiedniego prezentu. Może ta fotoksiążka to nie jest taki zły pomysł? 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.