Dlaczego Twoje postanowienia noworoczne nie mają sensu?

//Dlaczego Twoje postanowienia noworoczne nie mają sensu?

Dlaczego Twoje postanowienia noworoczne nie mają sensu, jak myślisz? Kolejny nowy rok przywitał Twoje niezbyt udane życie. Ja, kobieta asertywna, już rok temu pisałam o tym, że postanowień noworocznych nie będzie, a i tak jestem niczym noworoczna petarda. Od dawna mędrkujesz nad tym co ulepszyć, jak poprawić finanse i w końcu pozbyć się nadwagi. Na dobra sprawę już pod koniec listopada pieczołowicie zacząłeś się przygotować do gruntownych zmian od pierwszego stycznia. Dlaczego w tym roku znów Ci się nie uda?

Dobry plan nie wystarczy

Wywaliłeś połowę oszczędności na kilka poradników motywacyjnych. Zapisałeś się do wróżki, chodzisz na sesje z coachem, ale nadal nic w Twoim życiu się nie zmieniło. Wykupiony karnet na siłownię się marnuje, chociaż faktycznie nowy rok zacząłeś z pompą i byłeś nawet trzy razy pod rząd na bieżni. Dieta pudełkowa jest do bani – kosztuje krocie i tak naprawdę się nie najadasz. Po cichaczu przed żoną objadasz się Snickersami i liczysz na to, że mimo wszystko oponka z brzucha jakoś zniknie… Postanowienia noworoczne oddalają się coraz bardziej.

Co robisz źle?

Tak naprawdę wszystko. Zmiany, które miały pojawić się z początkiem stycznia w Twoim życiu, nie są tak naprawdę Twoim prawdziwym marzeniem. Próbujesz się przypodobać szefowi, który ma fioła na punkcie maratonów – a Ty od zawsze wolałaś kanapę z czipsami niż sport. Uległeś namowom żony i totalnie zmieniłeś styl ubierania się, twierdząc, że podobają Ci się takie eleganckie marynarki, tylko zapomniałeś o tym, że nienawidzisz prasować i w długim rękawie jest Ci zawsze gorąco. Próbujesz przekonać własnego kota, że dieta bezglutenowa wyjdzie Wam wszystkim na zdrowie, mimo że nigdy nie miałeś problemu z nietolerancją pszenicy.

Kim jestem?

Nie potrzebujesz żadnych sesji z mentorem. Wywal wszystkie pseudoporadniki na temat motywacji. Odpuść sobie maratony i po prostu zacznij się ruszać tak jak lubisz. Przecież uwielbiałeś rower, pamiętasz? Zamiast restrykcyjnych diet podejdź wieczorem do żony i przyznaj, że uwielbiasz jej domowe pulpeciki z sosem pomidorowym i nie masz zamiaru z nich rezygnować. Przestań się porównać do innych i chociaż raz w życiu zaakceptuj to, jaki nieidealny, za to oryginalny i fajny, jesteś.

Rozumiesz, z całym tym dobrodziejstwem inwentarza: z nadwagą, brakiem prawa jazdy, kiepskim angielskim i wieloma innymi rzeczami, które sobie codziennie zarzucasz, że robisz kiepsko.

postanowienia noworoczne

Potrzebujesz zmiany?

Jeśli naprawdę chcesz coś zmienić w swoim życiu, to po prostu podnieś swoją dupę z kanapy, wstań i zacznij robić to, na co masz ochotę, to, czego naprawdę pragniesz. Banał? W pewnym sensie tak, ale sam dokładnie wiesz, jak ciężko jest przyznać się przed samym sobą do lenistwa. Do tego, że szukasz ciągle wymówek, porównujesz się do innych, narzekasz na los i tak naprawdę usprawiedliwiasz swoją bierność. Jeśli chcesz być szczupły, zacznij zdrowo się odżywiać i nie zapominaj o ruchu. Wbrew pozorom nie musisz chodzić głodny i spędzać kilkanaście godzin na siłowni. Tak naprawdę istotna jest zmiana, którą wprowadzisz w życiu na stałe. Jeśli boli Cię to, że masz braki w angielskim, ale na samą myśl o wkuwaniu słówek robi ci się niedobrze, odpuść sobie. Może warto przełamać konwenanse i nauczyć się „perfecto” włoskiego, o którym zawsze marzyłeś?

Jak osiągnąć sukces

Wszyscy ludzie sukcesu mają tę samą sprawdzona receptę na sukces od wielu wieków, nic się w niej nie zmieniło. Jedyne, czego potrzebujesz, to: czas, determinacja i wiara we własne możliwości. Zejdź na ziemię i napal się na to, że w szybkim czasie zobaczysz ogromne rezultaty. Przypadki, w których ktoś spontanicznie osiąga marzenia, są prawdopodobne jak trafienie miliona w lotto. Konsekwencja, wyrozumiałość dla własnych słabości i dużo czasu. Porzuć słomiany zapał, przestań narzekać i porównywać się do innych. Tak naprawdę jedyne, co musisz zrobić, to przestać się ze sobą patyczkować. Zapytaj samego siebie czego pragniesz, a potem rusz dupę i sięgnij po to, tak po prostu. Postanowienia noworoczne mają sens, jeśli naprawdę chcę coś zmienić. Nie oszukuj siebie, to wtedy osiągniesz sukces.

postanowienia noworoczne

******

Cierpliwość i wytrwałość mają magiczne działanie –

dzięki nim trudności znikają, a przeszkody ulatniają się.

  •  John Quincy Adams

 

About the Author:

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.