„52 powody, dla których Ciebie kocham”, czyli jak za pomocą talii kart wyznać miłość

//„52 powody, dla których Ciebie kocham”, czyli jak za pomocą talii kart wyznać miłość

Walentynki to dzień, który podzielił świat na dwie części. Sympatycy czerwonego szaleństwa od początku lutego z niecierpliwością wyczekują momentu, by móc bez reszty zatracić się w święcie miłości. Przeciwminy tego komercyjnego chłamu na samą myśl o 14 lutym dostają mdłości, reagują agresywnie na każde serduszka, a wszystkie obściskujące się pary po prostu działają im na nerwy. No cóż, takie realia. Nie mam zamiaru nikogo namawiać do świętowania bądź ostentacyjnego odcinania się od świata w Dniu Zakochanych. Natomiast korzystając z okazji przygotowałam krótki instruktaż (w mojej osobistej ocenie kapitalny pomysł) na przygotowanie bardzo osobistego upominku dla swojej sympatii. Mimo, że upominek, który ja wykonałam jest przeznaczony dla mojego Ukochanego, uważam, że jest to pomysł uniwersalny, idealnie nadający się na różne okazje.

Mowa tutaj o książce z talii kart, dzięki której nasza szczególna osoba dowie się za co ja kochamy (opcjonalnie lubimy/cenimy). Zatem takim prezencikiem można obdarzyć nie tylko swoją drugą połówkę, ale również przyjaciółkę, brata, mamę a nawet mentora.

 20140215_001805.jpg

Czego potrzebujemy do wykonania upominku?

Dosłownie kliku produktów:

 1. Dowolna talia kart (ja pokusiłam się o karty w rozmiarze L, dostępne w empiku za niecałe 40 zł, ich rozmiar jest zbliżony do rozmiaru pocztówki).expedition-karty-l-b-iext22591976.jpg
 2. Dziurkacz do papieru. i-spiegelburg-dziurkacz-do-papieru-lillifee-20606.jpg
 3. Wstążką (najlepiej czerwona).
  i-wstazka-do-balonow-kokon-czerwona-wst-kok-7.jpg
 4. Karteczki z wypisanymi (osobistymi) powodami dla których kochamy (cenimy) daną osobę.

IMG_0504.JPG5. Naklejki, wspólne fotografie, pamiątki (słowem wszystko co chcecie dołączyć do tej niepowtarzalnej książeczki). serduszka z pianki_10.jpg

Jak do tego się zabrać?

Na początku warto przeanalizować, co chcemy przekazać naszemu ulubieńcowi za pomocą takiego prezentu. Do tego niezbędne będzie spisanie 52 powodów, dla których daną osobę wyróżniamy (opcjonalnie na 1 karcie wypisujemy 1 powód). Ten upominek jest bardzo osobistym darem, dlatego pisząc powody, warto wyrażać się zwięźle, ale z uwzględnieniem waszych wspólnych doświadczeń. Oznacza to, że zamiast pisać „Dziękuję Ci za wszystko”, lepiej zaznaczyć jeden fakt, który jest miłym wspomnieniem z waszego życia. Na przykład pierwszy powód dla którego kochasz mamę to: „Tylko Ty robisz tak pyszne kakao”.

P1770732.JPG

Po wypisaniu 52 powodów (znajdziesz ich aż tyle?) należy zabrać się za „oprawę graficzną”. Mam tu na myśli samą „wizję” jak książeczka ma wyglądać. Może to być luźne, chaotyczne i spontaniczne wyznanie. A może wolisz to jakoś uporządkować, nadać jakiś sens, schemat. W tym przypadku wszystko zależy od twojej kreatywności. Moje „52 powody” są bardzo minimalistyczne. Przede wszystkim skupiłam się na tym, by tale kart ułożyć naprzemiennie kolorystycznie: czarta karta, czerwona itd. Głównym motywem mojej książki są serduszka (wiadomo Walentynki to na różowo, na słodko i serduszkowo). Na kartach z wizerunkiem króli, waletów i dam wkleiłam nasze twarze, w taki sposób, by całemu prezentowi nadać lekko humorystycznego wyrazu. Wyznania są krótkie, proste i bardzo osobiste…

Krok po kroku:

 1. Układamy talię kart w wymyślonej kolejności.
 2. Przyklejamy (lub piszemy własnoręcznie) nasze powody.
 3. Dziurkujemy wszystkie karty.
 4. Wiążemy talie wstążką.
 5. Dekorujemy „okładkę”.
 6. Wzbogacamy nasze wyznania o śmieszne rysunki, fotografie, pamiątki, nalepki itp.
 7. Utrwalamy nasze „dzieło” na zdjęciu.
 8. Wysyłamy mmsem do sympatii.
 9. Czekamy na okrzyki radości.
 10. Wręczamy prezent i ocieramy łzy wzruszenia.

20140215_001555.jpg

Mój Ukochany stwierdził, że tegoroczny walentynkowy DIY jest najlepszym prezentem jaki dostał w życiu. Mała rzecz, a cieszy chciało by się rzec. Polecam książkę z talii kart z dwóch powodów. Po pierwsze samo przygotowywanie prezentu sprawia już dużo radości. Po drugie mina ukochanej osoby po otrzymaniu takiego upominku jest bezcenna. Polecam i ściskam walentynkowo.

**************

„Miłość jest naj­wyższą siłą wszechświata,

to ona wpra­wia w ruch gwiazdy.”

Alighieri Dante

By | 2016-11-23T20:40:44+00:00 Luty 14th, 2016|Categories: LIFESTYLE|Tags: , , , , , , , , , , , , , |42 komentarze

About the Author:

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.